Internetu gaunami kreditai, į sąskaitą pervedami atlyginimai ir pašalpos – tai švarūs pinigai, kadangi jie yra virtualūs. Jie yra tik informacija tam tikrose sistemose. O štai pinigai, kurie turi fizinį kūną, jie keliauja tarp žmonių dažniau nei bet koks kitas daiktas. Iš tiesų, nėra kito tokio daikto, kuris būtų toks nuolat pereinantis iš rankų į rankas, negu pinigai. Dėl to jie natūraliai yra nešvarūs.
Kur mes gauname pinigų
Pinigų galima gauti visur: uždirbti iš darbdavio, pasiskolinti iš https://www.credit24.lt, gauti grąžos parduotuvėje, išsiimti iš bankomato ir pan. Tie pinigai mus pasiekia kaip nuosavybė arba kaip paskola, kaip uždirbti, ar kaip padovanoti. Jie ilgai pas mus neužsibūna, nes gana greitai mums pavyksta rasti būdų tuos pinigus išleisti, tad tą dažniausiai su malonumu ir padarome. Taigi, pinigų gauti galime skaitmeniniu būdu arba juos materializuoti į banknotus. Kai kurie žmonės niekada nepaliečia didžiosios dalies savo gautų pinigų, nes juos tuojau išleidžia įvairioms reikmėms internetu, perveda kažkam ir pan. O grynaisiais jų gauname retai, tą likutį „smulkių“, juk visur, net ir turguje, dabar galima atsiskaitinėti kortele. Kadaise vaikai ir suaugę mėgdavo kolekcionuoti įdomias kupiūras ar monetas. Tada nebuvo ir interneto, ir skaitmeninių pinigų sistemų. Pinigai atrodė įdomus iš kažkur toli atkeliavęs, įkvepiantis dalykas, su savo ženklais, savo valstybių simboliais. Pinigų fizinis kūnas galėjo padėti svajoti ne tik apie tai, kur juos išleisi, bet ir apie tai, į kokias nežinomas vietas dar nueisi.
Nešvarumai ant banknotų
Taigi, ar tai būtų greitieji kreditai, ar atlyginimas, tačiau išgryninti pinigai bus daugybės žmonių liečiami. Žmonės ne visada plauna rankas išėję iš tualeto, padirbę darbus, pasikrapštę nosį ar paglostę laukinę katę. Kai kas turi gerus higienos įpročius, ir rankas plauna dažniau. Pavyzdžiui, nusiplauna išėję iš tualeto ir nusiplauna prieš maistą. Tačiau tarpe tų dalykų lieka labai daug laiko prisilietimams prie nešvarumų ir bakterijų, o jeigu kartais yra paliečiami ir pinigai – viskas maišosi, visi mikrobai ir nešvarumai.
Kaip apsisaugoti nuo nešvarumų
Iš tiesų, mūsų rankos yra nešvarios beveik visą laiką. O švarių labiausiai jų reikia, kai valgome arba liečiame kūdikį. Tad tą ir vertėtų daryti: stengtis valgyti nusiplovus rankas ir prieš liečiant kitus žmones. O savo piniginę vertėtų bent kartais dezinfekuoti specialiais skysčiais.
Parašykite komentarą